H1 دانلود نرم افزار Hspice و خود آموز شبیه سازی به زبان فارسی

با گسترش و پیچیدگی روزافزون مدارهای الکترونیکی استفاده از کامپیوتر در تجزیه و تحلیل اینگونه مدارها از ضرورت برخوردار است. کامپیوتر کمک می‌کند تا بتوانیم بینش خود را در موارد زیر، دربارهٔ مدارهای الکترونیکی تعمیق دهیم:

  • بررسی اثر تغییرات اجزاء مدار و محاسبه حساسیت رفتار مدار نسبت به آن (شامل مقاومت‌ها، سلف‌ها، خازن‌ها، دیودها و ترانزیستورها و…)
  •   در نظر گرفتن آثار غیر خطی المان‌ها در رفتار مدار
  •   بهینه‌کردن مدار با توجه به موارد فوق
  •   بررسی رفتار مدار از نظر نویز و اعوجاج‌ها و همچنین از نظر تجزیه و تحلیل در حوزهٔ فرکانس و به‌دست‌آوردن طیف فرکانسی بر مبنای تجزیه و تحلیل فوریه بدون اینکه نیاز به استفاده از دستگاه‌های گران‌قیمتی مانند Noise Figure Meter و یا Spectrum Analyzer داشته باشیم.

نرم افزار HSpice نسخه 2005 شامل کرک کامل برنامه و نیز راهنمای نرم افزار به زبان انگلیسی می باشد که در آن شرح کامل مدل های MOSFET (تمام Level ها)، دستورات قابل استفاده در فايل های netlist و رسم شکل موج ها (AvanWaves) و… داده شده است.

جهت نصب برنامه به موارد زیر دقت فرمایید:

  • پس از نصب برنامه (فايل hspice vX-2005.09 Win.exe)، فايل Crack.bat را اجرا کرده و يکبار رستارت کنيد.
  • برای نصب در ويندوز ويستا، روی فايل hspice vX-2005.09 Win.exe کليک راست کرده، Properties را انتخاب کنيد. سپس در بخش Compatibility سيستم عامل Windows XP را انتخاب کرده و سپس برنامه را بروش گفته شده در بالا نصب کنيد.

خودآموز شبيه سازی با HSpice توسط آقای مهندس محمد مهدی پور در 33 صفحه نگارش شده است همچنین این مجموعه شامل فايل های مورد استفاده برای شبيه سازی مثال های موجود در کتاب را در خود می باشد. در اين خود آموز نحوه شروع يك پروژه شبيه سازی در نرم افزار HSpice توليد شكل موج هاي خروجی و نيز روش تركيب شكل موج ها از چندين مدار را شرح مي دهيم. نسخه HSpice مورد استفاده در مثال هاي انجام شده در اين خودآموز نسخه 2005 است، بنابراين در صورتی كه شم ا از نسخه ديگري از اين نرم افزار استفاده مي كنيد، برخي از تصاوير نشان داده شده در اين خودآموز بسته به نسخه مورد استفاده ممكن است متفاوت باشد. اما توابع اصلی اساساً در نسخه های مختلف بدون تغيير باقی مي مانند.

 

 


دانلود   دانلود مستقیم : نرم افزار Hspice   |   خودآموز شبيه سازی با HSpice 

tag  حجم فايل : 64 مگابایت 

پسورد   پسورد فايل : www.mohandesyar.com 

منبع  لینک منبع 

انجمن  بحث در مورد این مطلب در انجمن های گفتگوی مهندس یار